1965'TEN BUGÜNE... ŞİŞLİ'DEN TÜM DÜNYAYA ÇİÇEK TESLİM EDİYORUZ.

Güvenlik Bilgileri

Sitemizde bilinen ve dünyada standart olarak belirlenmiş tüm güvenlik önlemleri sağlanmıştır. Kredi kartınızı güvenle kullanabilmeniz için SSL kurulumu yapılmıştır. Kart bilgileriniz hiçbir biçimde veritabanlarımıza kaydedilmez. Girdiğiniz kart bilgileriniz, SSL vasıtası ile şifrelenerek, olduğu gibi Yapı Kredi Bankası'na iletilmektedir.

 

Sitemizden kredi kartınız ile 3d Security yöntemi ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

SSL Nedir?

 

SSL ( Secure Sockets Layer ) yani güvenli giriş katmanı anlamına gelmektedir. SSL sayesinde server ile alıcı iletişimi esnasında verilerin şifrelenerek yapılması işlemidir. En bilinen kullanımı ise, web sitesindeki veri alışverişi esnasında, server ile internet tarayıcısı arasındaki iletişimi şifrelenmesidir.

 

Güvenli veri iletişimi için birçok site SSL kullanmaktadır. SSL standart bir algoritmadan oluşur. SSL işleminin çalışması için server tarafında bir anahtar ve alıcı tarafında çalışacak bir sertifika olması gerekmektedir.

 

SSL’in Özellikleri

SSL, gelen verinin kodlaması ve şifreyi çözmesi esnasında güvenlik ve gizliliği sağlar.
SSL, veriyi gönderenin ve veriyi alanın doğru yerler olduğunu garanti eder.
SSL, doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır.
SSL, iletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular.

 

SSL Nasıl Çalışır?

 

SSL Public Key / Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir kodlama yöntemine dayalıdır.

 

SSL kodlama için iki adet anahtar bulunmaktadır. Bu anahtarlar, dijital ortamda kodlanmış yazılımlardır. Bir anahtarın kitlemiş olduğu veriyi, sadece diğer anahtar açabilir. Anahtarlarınızı yarattıktan sonra (SSL default olarak bu işlemi yapmaktadır, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur), anahtarlardan biri (private key) sizde kalır. Diğer anahtar (public key) ise, bağlantı kurmak istediğiniz kişilere gönderilir.

 

Dışarıdan sizinle iletişime geçmek isteyen kişi, public key’i kullanarak mesajı güvenli bir şekilde size gönderir. Veri, size ulaşmadan, transfer sırasında veriye ulaşılsa bile, şifrenin çözülmesi için sizde bulunan private key gerekecektir. SSL türüne göre 40 bit veya 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. Bu karmaşıklıktaki şifrelemenin çözülmesi ileri tekniklerle dahi çok zaman alacaktır.

 

Kısaca SSL veri alışverişi yapan bilgisayarların, herhangi bir kişinin veriye müdahale etmesini önleyerek, sadece veri alışverişi yapan bilgisayar arasında, güvenli bir şekilde verinin aktarılmasını sağlar.

Şişli'den Hızlı Teslimat

Yüksek müşteri Memnuniyeti

Mükemmel Kalitede Çiçekler